Võrumaa mehed leiutasid koroonalõksu

Avaldatud: 1. aprill, 2020

Kompetentsikeskuse TSENTER töötajad on uues olukorras intensiivistanud arendustegevust ja leidnud ootamatu võimaluse koroona tõrjeks. Keskuse ukse juures pakutakse koroonatõrje segu, mis hävitab kurja viiruse sekunditega.

Koroona lõksumeelitamiseks leiti unikaalne segu: 1 osa pettäi nestet, 2 osa hõpõpai jahu ja 2 osa Metsavenna talu metsakohinat, maitseparandajateks Kaseke ja vineeripirukas. TSENTRI juhi Mart Nilsoni sõnul tulid nad selle unikaalse kombinatsiooni peale täiesti juhuslikult: ”Karantiini tingimustes oleme rohkem tegelenud arendustööga ja otsinud erinevaid kohaliku toorme, puidu jt metsaga seotud materjalide kasutusvõimalusi. Ka puupiiritus on koroona vastu väga tõhus, aga kahjuks on kõrvalnähud silmanägemisele silmnähtavad. Seevastu väljatöötatud segu on kohalikele täiesti kõrvalmõjudeta, immigrante Põhja-Eestist pole testida saanud, sest karantiinisituatsioon ei luba. Aga küll ta toimib! Igaüks, kes TSENTRI ruumidesse soovib siseneda, peab segu manustama. See aitab hoida kõiki viirusest eemal ja meeleolu rõõmsa.”

Kompetentsikeskuse eemärk on puidu väärindamine ja oskusteabe jagamine kohaliku puidu- ja mööblisektoriga. Karantiini ajal toimub arendustöö ja masinasaalis tehakse ettevõtetele tellimustöid.

Jaga postitust:
Tsenter