Puiduvaldkonna ettevõtjad on oodatud disaini töötubadesse

Avaldatud: 2. jaanuar, 2018

Põrandalamp. Design by Tauno Erik

Disain mööbli- ja puidutööstuses = kõrgem lisandväärtus

Puiduvaldkonna ettevõtjad ja professionaalid on kutsutud osalema rahvusvahelises disaini töötoas “Puit kohtub disaini ja innovatsiooniga”. Töötuba-seminar toimub 18. jaanuaril Lätis ja 19. jaanuaril Eestis. Seminari kandvaks teemaks on olemasolevatele ja uutele toodetele läbi disaini rakendamise suurema lisandväärtuse andmine.

Disain ei ole enam ammu pelgalt toote visuaalne komponent. Üha enam ettevõtjaid on rakendamas disaini ettevõtte protsesside kujundamisel, rääkimata toote funktsionaalsuse parendamisest läbi disaini. Sellel seminaril õpidki rakendama disain-lähenemist oma ettevõttes. Ühe olulise osana seminarist viime ekspertide juhendamisel läbi osalevate ettevõtete disaini auditi.

SIHTRÜHM

  • 18. jaanuar, Valmiera (Läti) – PUIDUST TOOTED JA PUITMÖÖBEL
  • 19. jaanuar, Võru (Eesti) – PUIDUST HOONED JA PUITKONSTRUKTSIOONID

PROGRAMM

Esimene osa (9:30 – 13:00) – Nätlikustatud ülevaade viisidest ja võimalustest, kuidas disainlähenemist igapäevaelus rakendada, lähtudes mitte ainult toote vajadustest aga ka ettevõtte sisemistest protsessidest. Räägime moodsatest tootmistehnoloogiatest, materjalidest ja trendidest disainis ja puittoodete tootearenduses. Samuti räägime suundumustest välisturgudel, eelkõige Saksamaal ja Norras. Oma kogemusi jagavad Eesti ja Läti ettevõtjad, kes on tulemuslikult lansseerinud disaintooteid ja eksportinud välisturgudele.

OSALEJAD: Ettevõtjad, valdkonna spetsialistid ja huvilised.

Teine osa (14:00 – 17:00) – Osalevad ettevõtjad ja valdkonna praktikud teostavad ekspertide juhendamisel oma tootele või teenusele disaini auditi. Kaardistatakse disainiprotsessi takistused ja võimalused tootearenduses ning vormitakse oma brändi lugu läbi disainmõtlemise prisma.

OSALEJAD: Ettevõtjad ja praktikud, kes soovivad lahendada olemasolevate toodete või teenuste disainiga seotud küsimusi.

Seminar toimub inglise keeles, sünkroontõlkega eesti ja läti keelde

Osalemine on tasuta

Oma kogemust ja teadmisi jagavad disainivaldkonna professionaalid Eestist ja Lätist:

  • PhD. Aija Freimane, Läti Kunstiakadeemia

Alates 2012. aastast on Aija aktiivselt esindanud Lätit rahvusvahelisel disainihariduse maastikul, viies läbi uuringuid, osaledes konverentsidel, kirjutades ja esitades töid koostöös teiste rahvusvaheliselt tunnustatud uurijatega. Praegusel ajal uurib ta järeldoktorantuuris Euroopa Regionaalarengu Fondi tellimusel disaini sotsio-ökonoomilist mõju majanduse targa spetsialiseerumise valdkondadele ning milliseid muutusi see esile kutsub.

  • Mag.art. Matīss Zvaigzne, professionaalne disainer

Läbi oma tööde ja tegemiste nii professionaalses kui pedagoogilises keskkonnas proovib Matiss edendada disaini mõistmist kui kvaliteedi kogemust. “Ole katsetaja. Ole empaatiline. Ole avatud. Vaatle ja jaga oma kogemusi. Nii leiad uusi ideid ja nägemusi, mille toel oma brändi arendada.”

  •  Martin Pärn, disainipealik ettevõttes Iseasi

Martini disainerikogemus ulatub kodu-, avalikust- ja välimööblist elektroonika, masinate ja arhitektuurini. Lisaks disainipraksisele täidab Martin ka professori ülesandeid Tallinna Tehnikaülikoolis ja Eesti Kunstiakadeemias.

 Täpne programm avalikustatakse lähiajal. Registreeru juba nüüd ja värskeim info tuleb ise su juurde.

Registreeruda saab 15. jaanuarini. Kui osaled seminari teises osas, lisa palun oma toote/teenuse detailne kirjeldus.

 

  • 18. jaanuar, Puidust tooted ja puitmööbel (asukoht: Valmiera Kunstikeskkool, Purva 12, Valmiera, Läti)

>> REGISTREERU SIIN

  • 19. jaanuar, Puitmajade ja puidust konstruktsioonide ehitus (Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus TSENTER, www. tsenter.ee, Pärna tee 1, Väimela, Võru vald, Võrumaa)

>> REGISTREERU SIIN

Värskeim info ürituste kohta ka Facebook’is:

18. jaanuari üritus Lätis

19. jaanuari üritus Eestis

Vaata ürituse infot koos piltidega PDF-s DisainiTöötuba_PuitjaMööbel

Lisainformatsioon: Lauri Semevsky, +372 57704045, lauri@tsenter.ee ja Laima Engere, +371 28376912, laima.engere@vidzeme.lv.

Üritust toetab:

Vidzeme Planeerimispiirkond (Lätis) korraldab seda üritust koostöös puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskusega TSENTER (Eestis) Eesti-Läti programmi projekti “Wood & Furniture” raames.

Informatsiooni valmistas ette Ieva Bīviņa, projekti avalike suhete juht, tel: +371 28674617, e-mail: ieva.bivina@vidzeme.lv.

 

 Foto: TSENTRIS disainitud lamp

Jaga postitust:
Tsenter