Projekti KidsLikeUs esimene prototüüp „Chest for multigenerational planting“ oli testimisel Poolas ja sai positiivset tagasisidet.

KidsLikeUs on rahvusvaheline INTERREG Läänemere piirkonna projekt, milles TSENTER osaleb partnerina. KidsLikeUs projekti keskmes on mitmekülgsete mobiilsete ja modulaarsete lahenduste loomine. Need lahendused aitavad kaasa laste heaolule ning loovad võimalused ühistegevusteks erinevate põlvkondade vahel. Üks esimesi valmistatud prototüüpe on lillemustriline istutuskast – Chest for multigenerational planting.

Prototüüp valmis TSENTRIS. Chest for multigenerational planting on istutuslaud, mis võimaldab mitmel põlvkonnal üheskoos taimede kasvatamisega tegeleda. See on disainitud nii, et seda saaks kasutada ka ratastoolis inimesed, olles seeläbi ligipääsetav erinevatele kasutajatele. Lisaks on laual spetsiaalne pikendatav seisuplatvorm, mis on mõeldud lastele ning on nutikalt sahtlis peidus. Istutuskast mitte ainult ei paku visuaalset silmailu, vaid on ka praktiline ja kasutajasõbralik.

Istutuskasti tootearenduse ja valmistamise protsess hõlmas mitmeid olulisi samme. Tootearenduse protsess algab idee genereerimisega ning antud istutuskasti idee pärineb tegelikkuses juba eelmisest INTERREG BSR projektist BaltSe@nioR 2.0, milles TSENTER osales samuti partnerina.

Idee käigus töötati välja kontseptsioon ning visuaalne kujutis, mis illustreeris kuidas istutuslaud välja näeks ja kuidas see oleks kasutajate jaoks praktiline ning ligipääsetav.

Visuaalne kujutis jõudis TSENTRISSE ning disainifaasis hakati keskenduma istutuslaua üksikasjalikumale väljatöötamisele. See hõlmas jooniste tegemist, materjalide valikut, mõõtmete täpsustamist, istutuskasti kuju ja funktsioonide määratlemist.

Pärast disainifaasi hakati prototüüpi valmistama, kasutades valitud materjale ja disainilahendusi.

Valminud prototüüp läks esmalt testimiseks Poola, kus see pandi proovile 3.-5. juuni üritusel „National Agriculture Days“. Testimise eesmärk oli koguda tagasisidet prototüübi kasutatavuse, praktilisuse ja disaini kohta ning tuvastada võimalikke puudusi. Testimise tulemused aitavad täiustada prototüüpi vastavalt kasutajate vajadustele ja soovidele.

Projekti KidsLikeUs juhtpartner on Poola Maaülikool ning sealne projektijuht Beata Fabisiak oli meie prototüübiga Poolas ülalmainitud üritusel tagasisidet saamas.

Järgmine etapp projektis hõlmab prototüübi testimist veel kahe projektipartneri juures. See võimaldab saada laiemat tagasisidet erinevate kasutajate rühmadelt ning veenduda, et toode vastab erinevate piirkondade ja kultuuride vajadustele. Testimise käigus hinnatakse istutuskasti kasutusmugavust erinevate sihtrühmade poolt. Samuti kogutakse andmeid selle kohta, kuidas prototüüp toimib erinevates tingimustes ja keskkondades.

KidsLikeUs projekti eesmärk on luua mitmekülgne ja kasulik tööriist lastega tegelevatele inimestele, mis aitab neil lihtsamalt ja mugavamalt läbi viia integratsiooni-, lõõgastus- ja terapeutilisi tegevusi. Projekti esimese prototüübi „Chest for multigenerational planting“ valmistamine ja testimine on vaid üks osa sellest laiemast lahenduste kogumist. Loodetavasti suudab KidsLikeUs pakkuda uuenduslikke lahendusi, mis toovad rõõmu ja kasu lastele ning parandavad lastega tegelevate inimeste töötingimusi.

Projekti tegevustel saad silma peal hoida Facebookis Designing for a better future ja Instagramis @design_for_a_better_future

Reelika Soe,

Jaga postitust:
FacebookLinkedIn