EAS-i infopäev tootearenduse toetustest

Avaldatud: 24. august, 2020

EAS kutsub tootearendus ja strateegia meeskonnaga kohtuma juba sel neljapäeval 27. augustil kell 10.00  Valgamaa Kutseõppekeskuses, Loode 3, Valga.

Infotunnis anname ülevaate EASi poolt ettevõtetele tootearenduse tegemiseks pakutavatest toetustest ja tugiteenustest. Sealhulgas käsitleme nii väiksemad kui ka suuremaid Euroopa tasandi toetusi, võimalusi intellektuaalomandi kaitsmiseks ja tutvustatakse võimalusi, kuidas kaasata arendustöösse teadlasi.
Kuna tootearenduses annab tihti lisanduvat väärtust juurde mõne koostööpartneri (teadusasutuse või teise ettevõtte) kaasamine, siis saab infopäeval ka ülevaate, kuidas EAS saab ettevõtetele koostööprojektides abiks olla.
Infopäeval on ettevõtetel võimalus kohtuda lühikonsultatsiooniks innovatsioonieksperdi, intellektuaalomandi eksperdi kui ka erinevate teenuste ja toetuste programmide juhtidega. Lühikonsultatsioonidele saab registreeruda infopäeval hommikukohvi ajal, kuid soovi korral saate anda meile üritusele registreerudes eelnevalt märku, millisest konsultatsioonist olete huvitatud.

Programm

09:30 – kogunemine, hommikukohvi

10:00- 13:00 EASi teenused ja toetused tutvustus:

  • Euroopa teadus ja arendusvõrgustike võimalused Eesti ettevõtetele– ESA ja CERNEesti Kosmosebüroo juht Madis Võõras
  • EASi programmid ja toetused- rakendusuuringute programm, innovatsiooni- ja arendusosakud, Eurostars, Horisont, Green ICT, arenguprogramm, tootearendustoetus ja loomemajanduse programm– Strateegia ja tootearenduse valdkonnajuht Inge Laas ja teised.
  • Teenused ja toetused koostööprojektideks- rahvusvaheliste ekspertide kaasamine, mobiilsusmeede– arenduskoostöö ekspert Relika Alliksaar Williams
  • Intellektuaalne omand koostööprojektides – praktilisi näpunäiteid koostöölepingute sõlmimiseks. – Intellektuaalomandi spetsialist Siim Kinnas

13:00 kerge lõuna ja kiirkonsultatsioonid

Lühikonsultatsioonidele saab registreeruda infopäeval hommikukohvi ajal, kuid soovi korral saate anda meile üritusele registreerudes eelnevalt märku, millisest konsultatsioonist olete huvitatud

  • Innovatsioonieksperdiga  
  • Intellektuaalomandi eksperdiga  
  • Teaduskoostöö eksperdiga 
  • Kindla meetme juhiga. Täpsustage, millise meetme osas soovite konsultatsiooni …

 

Infopäeval osalevad järgnevad teemajuhid:

 

Laura Gredzens, infopäeva kontakt Valgas, Laura.Gredzens@valga.ee

https://www.eas.ee/events/eas-infopaev-valgas/

 

Pilt: tootearendus TSENTRIS

Jaga postitust:
Tsenter