Eveli Kuklane: kutseõpetajatel jääb puudu ajast ja võimalustest kogemuste vahetamiseks

Avaldatud: 16. detsember, 2022

14. novembril kogunesid Eesti kutseõppeasutuste puiduvaldkonna õpetajad TSENTRISSE, et ühiselt arutleda valdkonna õpetamise paremaks muutmise võimaluste üle. /Ürituse kava

Võrumaa Kutsehariduskeskuse direktori Eveli Kuklase sõnul on puiduvaldkonna kutseõpetajad üle Euroopa samade probleemide ees: “Puudu on õppematerjalidest, olemasolevad on süstematiseerimata või aegunud, uut infot lisandub, aga selle kohandamine õppetööks on ajamahukas. Seega, iga õpetaja peab ise, peaaegu algusest lõpuni, oma õppematerjalid looma. Samamoodi jääb puudu võimalustest ja ajast muuks kogemuste vahetamiseks.

TSENTRI kevadine reis Rootsi analoogsetesse kutseõppe- ja kompetentsikeskustesse andis kinnitust, et see väljakutse on universaalne ja ei ole omane ainult Eestile. /Loe lisaks: Peamine sõnum Rootsi kolleegidelt: rohkem praktikuid õpetajateks

TSENTRI eesmärk on oma teenuste kaudu olla puidutöötlemise ja mööblitootmise ettevõtetele arenduspartneriks. TSENTER pakub ettevõttele nõustamist, koolitusi, partnerlust tootearenduses jpm. Ettevõtteid võib tugida väga erineval viisil, kas otse või siis kaude. Koolitajate koolitamine ehk kutseõpetajate koolitamine on ka otseselt TSENTRI eesmärgi teenistuses. Kui kutseõpetajad on paremini varustatud koostöös väljatöötatud õppematerjalidega, jagavad omavahel parimaid praktikaid, saavad osa koolitustest, siis jõuavad ka ettevõtetesse tööle parema ettevalmistusega kutseõppeasutuste lõpetajad.

TSENTRIL on olemas nii rahvusvaheline võrgustik kui võrgustik Eesti samasuunaliste teadus- ja arendusasutustega, Võrumaa Kutsehariduskeskus on omakorda riigi kutseõppeasutuste pere liige. Seekordne sündmus oli üks esimesi samme, et need infokanalid kutseõpetajate huve arvestades tööle panna. ”

Pikem artikkel on tulekul.

Pildid: Tauno Erik, tauno@tsenter.ee

Jaga postitust:
Tsenter