Küberturvalisuse teemaline koolitus Tsentris

Avaldatud: 22. oktoober, 2020

Küberturvalisuse teemaline koolitus Tsentris

28. oktoobril kell 15 – 16.30 toimub Tsentris kohapeal ja veebiülekandena ettevõtjatele suunatud koolitus, kus tutvutakse peamiste küberohtude ja petuskeemidega. Teadmisi peamistest küberohtudest ja petuskeemidest jagab Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) esindaja.

Oktoober on küberturvalisuse kuu ja RIA keskendub kampaaniaga „Ole IT-vaatlik: kaitse ettevõtet küberrünnaku eest“ sel aastal just mikro- ja väikeettevõtetele. Eesmärk on tõsta teadlikkust erinevaid väikeettevõtteid sihtivate petuskeemide osas ja jagada infot, mida taoliste rünnakute korral ette võtta. Tsentris toimuvale koolitusele tuleb rääkima RIA õigusnõunik Silver Lusti, kes räägib küberohtudest ning nende maandamisest.

RIA koordineerib ja korraldab Eestis küberturvalisuse uurimis- ja arendustegevust selleks, et tagada teadlikkus küberturvalisust ohustavatest teguritest ning nende maandamise võimalustest. Peamised ettevõtteid kimbutavad Eestis levinud petuskeemid, mida kampaania raames tutvustatakse, on tegevjuhi petuskeem, arvepettus ja lunavara.

“Väga paljud ettevõtted on isiklikult kokku puutunud erinevate petuskeemidega. Turvaline internetikasutus, e-kirjade ja arvete liikumise turvalisus on valdkonnad, mille vastu ettevõtjad huvi tunnevad. Samas on teemasid, mis pole veel täna päevakorral, aga millega peaks tulevikus arvestama” täheldas Tsentri turundusjuht Hille Lillemägi.

Küberturvalisuse teadlikkuse tõstmise teavitustegevusi viiakse läbi Euroopa Liidu struktuuritoetuse toetusskeemist “Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine”. Kampaania kohta saab rohkem infot veebiaadressilt www.it-vaatlik.ee ning Tsentris toimuva koolituse kohta Tsentri turundusjuht Hille Lillemägi käest.

Tsenter on Võrumaa Kutsehariduskeskuse Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus on avalikku sektorit, puidutöötlemise ja mööblitootmise ettevõtteid, haridus-, teadus- ja arendusasutusi ning teiste sektorite ettevõtteid ühendav võrgustik. Tsentri tegevus on keskendunud puidu vääristusastme suurendamisele ja ettevõtete innovatsiooniks ning rahvusvahelise konkurentsivõime tõstmiseks vajaliku oskusteabe pakkumisele.

Lisainfo:

Hille Lillemägi

Turundusjuht

Võrumaa Kutsehariduskeskuse Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus TSENTER

Tel +372 5302 5373

hille@tsenter.ee

Pressiteate koostas: Annabel Suigusaar

Koolitusele registreerumine

 

Jaga postitust:
Tsenter