Päevakajaline – must värv välisviimistlusena

Avaldatud: 28. juuni, 2022

Kui asfalt sulab, siis on õige aeg teha õues viimistluskatseid. Randi Sepping pani kõik kirja talle omasel humoorikal moel.

Must on uus valge, või siis pigem hall…

Ühel päikesepaistelisel ja äärmiselt kuumal päeval katsetasime TSENTRIS, kui kõrge pinnatemperatuuriga võib must värv olla ja kas seda välisviimistlusena kasutada oleks ilmselge rumalus või jutud kõrgemast pinnatemperatuurist on hoopis aegunud müüt.

Katsetuseks sai valitud üks täiesti tavaline RAL 9005 toode Teknoselt (Nordica Classic Jetblack) ja teiseks siis midagi veidi erilisemat… Teknos Aquatop 2600-22 Cool. Värvid kuivanud ja nüüd kiirelt välja kuuma kätte (õhutempertuur 34 kraadi).

No mida öelda.. Cool lahendus on võrreldes tavavärviga u 10 kraadi madalama pinnatemperatuuriga. Cool 54 ja Nordica Classic 64.1 kraadi. Võrdluseks võiks veel mainida, et valge pinna temperatuur seal kõrval oli 40 ringis ja värvitu puidukaitsevahendiga tehtud laudisel 45 kraadi ümber.

Huvi pärast sai termomeeter peale pandud ka õlitatud pruunile terrassilauale ja sealt tuli tulemuseks 59.5 kraadi.

Nüüd jääb ainult otsustada, kas värvida kodune terrass mustaks pintsli või rulliga…

Rohkem infot värvi kohta saate Teknose kodulehelt ning klienditoelt. Nemad seda vist küll terrassi peale ei soovita panna, aga mul oli küll huvi see katsetus ära teha.

Randi Sepping, randi@tsenter.ee

Jaga postitust:
Tsenter