Koostöö-robotmanipulaatorite rakendusvõimalused puidu- ja mööblitööstuse ettevõtetes 

Projekt nr 2014-2020.5.04.20-0412 

Koostöö-robotmanipulaatorite rakendusvõimalused puidu- ja mööblitööstuse ettevõtetes 

Euroopa Regionaalarengu Fond 
Regionaalsete kompetentsikeskuste arendamine 
Võrumaa Kutsehariduskeskus, kompetentsikeskus TSENTER 

Projekti eesmärk 

Anda partnerettevõtetele praktiline kogemus robotiseerimise projekti läbiviimiseks. Lisaks kasutada projekti raames tekkinud materjali ja tulemusi tootjate innustamiseks tegeleda robotiseerimise projektidega. Selleks viime läbi katselise koostöörobotmanipulatori juurutusprotsessi partnerettevõtetes ja partneri soovi korral ka tootmissimulatsiooni koostamise spetsialiseeritud tarkvaraga.  

Partnerid: 

  • Wermo AS, registrikood 10051010
  • Velma Mööbel OÜ, registrikood 10269832
  • Estopuit OÜ, registrikood 11994452 
  • Kase Furniture OÜ, registrikood 11998668 
  • Tarmeko LPD OÜ, registrikood 11139126 

Projekti lühikirjeldus 

Võrumaa Kutsehariduskeskuse kompetentsikeskus Tsenter soetab projekti raames tootmise simulatsiooni tarkvara ja robotite komplekti (kokku integreeritud laorobot koos koostöörobot-manipulaatoriga) koos 2D ja 3D kaamerate ning sobivate lisaseadmetega (erinevad haaratsid, tööriistavahetuse kiirliidesed, lihvimiskomplekt, freespea). Iga partneri juures kaardistatakse sõltuvalt tootmise suurusest ja keerukusest kogu tootmisprotsess või osa sellest. Kui partneri juures on kokku lepitud simulatsioonitarkvara kasutamine, siis luuakse tootmisest või tootmise osast simulatsiooni mudel. Edasise sammuna otsustatakse, millises tööprotsessi osas on kõige mõistlikum viia läbi katseline roboti rakendus. Võimalik on rakendada eraldi laorobotit või robotmanipulaatorit, samuti mõlemat komplektina koos sobiva(t)e lisaseadmetega. Katsetele järgnevad kokkuvõtted ja soovitused igale partnerile robotite rakendamiseks oma ettevõttes. 

Projekti tulemus  

Kõigi partnerite juures on läbi viidud tootmisprotsessi või selle osa kaardistamised ja vastavalt eelnevale kokkuleppele ka spetsiaalse tarkvaraga tootmise simulatsiooni loomine. Lisaks on kõigi partnerite juures läbi viidud laoroboti ja/või koostöörobot-manipulaatori katseline juurutus. Tulemused on avalikustatud erinevate kanalite ja ürituste abil. 

Projekti kestus 16.04.2021 – 30.11.2023 

Projekti kogumaksumus on 352 209,00 € 
Projekti toetus on maksimaalselt 299 377,65 € 

 Artiklid ja meediakajastused

Postitused sotsiaalmeedias (FB):

Roberta pakub tervitusjooki; Kaameratuvastus aitab võtta õige detaili; Koostöörobotite esitlus mööblitootjate konverentsil

Jaga postitust:
Tsenter