Tartu Kunstikooli õpilased arendasid TSENTRI kaasabil puidust tootepakendeid

Avaldatud: 24. jaanuar, 2022

Jaanuarikuus 2022 toimus järjekordne Tartu Kunstikooli ja Võrumaa Kutsehariduskeskuse kompetentsikeskuse TSENTER ühisprojekt, kus arendati välja tootepakend Uma Mekki tootele.

Tegemist oli Tartu Kunstikooli tootearenduse valikainega, mille juhendajaks oli Siim Soonsein Tartu Kunstikoolist. Oma teoorias omandatud teadmiste realiseerimiskohaks valiti TSENTER, seda juba kolmandat aastat järjest. Uma Mekki kaubamärki kandva Veinimäe talu poolt antud lähteülesandeks oli töötada välja soodsa hinnaga taaskasutatav tootepakend, mis toimiks nii hoiu- kui kinkekarbina. Siim Soonseina juhendamisel ja TSENTRI masinasaali töötajate nõul ja jõul töötati välja prototüübid. Kõige rohkem kasutati laserlõikuri/graveerija võimalusi ning materjaliks oli vineer. Kursusel osales 7 õpilast ja samapalju valmis ka prototüüpe.

Tartu Kunstikooli poolse juhendaja Siim Soonseina kommentaar:

“Sel korral oli kursus mõnevõrra erandlik, kuna haigestumiste tõttu töötasime kahenädalase tootearenduse kursuse teisel nädalal, mis oli mõeldud TSENTRI külastuseks, kodudes. See võttis võimaluse õpilastel TSENTRI töist keskkonda kogeda ja inimestega lähemalt tutvuda, mis on olnud selle kursuse oluline osa.

Tootearenduse kursuse eduka läbimise põhitingimuseks on füüsilise prototüübi valmimine. Ja vaatamata erandlikele tingimustele sel aasta ei olnud valminud tööd üldse kehvemad kui varasematel aastatel. Pigem mõeldi lahendused projekteerimise etapis põhjalikumalt läbi, kuna  ajaliselt meil detailide uuesti lõikamise võimalus oli välistatud.”

TSENTRI-poolse juhendaja Randi Seppingu kommentaar:

“Meili teel tutvustada laserlõikuse eripärasid ja anda edasi isiklikke kogemusi ja näpunäiteid lõiketehnoloogia osas osutus üsna suureks väljakutseks. Noorte ideed ja ettevõtlikkus on igati kiiduväärt ja taolistest projektidest võidavad kindlasti nii nemad, kool kui ka regioon üldiselt. Vähemalt minul tekkis küll juurde paar kontakti, keda tulevikus arendusprojektidesse kaasata😊.”

Tartu Kunstikooli õpilase Mattias Kärema kokkuvõte

“Mul tuli suhteliselt kohe alguses idee mida teha, kuid pärast tiimi moodustamist sai tehtud muudatusi ja sobitatud projekt rohkem töönõuetele. Me küll olime tiimis, aga tööd tulid meil kõigil ikkagi natuke erinevad 🙂  Tiimiga oli tore ja mugav koos arutada ja mõelda välja erinevaid variante ja kujundusi.

Mul endal natuke kadus motivatsioon ära programmi osas, kuna mul on endal vaja mugavat töökeskkonda (programmi), et luua asi, mis töötaks ja millega ma saaksin rahul olla. Uue programmi õppimine oli mu enda jaoks natuke keerukas ja vajab kindlasti veel harjutamist. 

Plaanisin teha kaheosalise sahtli, kuhu mahuks pakkematerjali vahele mõlemas suuruses pudel ja pokaal, aga kuna vaheaeg lõi rütmi sassi, siis jäi mu karbi kujundus natuke viimasele minutile, tänu millele pidin ma oma tööd natuke lihtsustama.  

Kuna oli aja puudus siis ei saadud kahjuks toodet ‘’Veinimäestada’’ (lisada logo, design jne). Tulevikus oskaks kindlasti paremini planeerida aega ja projekti.”

Mattias tänab TSENTRIT, ”kes võimaldas materjali ja lõikuse (ja kes parandas mu faili, et see töötaks)”.

Tootepildid: Siim Soonsein

 

 

 

 Vaata lisaks eelmisel aastal arendatud tooteid: Kunstikooli õpilased arendasid TSENTRIS puidust tooteid – TSENTER

Jaga postitust:
Tsenter