Tootearendus väiketootjale – laste mõõdupuu

Avaldatud: 13. oktoober, 2022

TSENTRIS jõudis lõpule esimene tootearendusprojekt, mis sai toetust innovatsiooniosaku meetmest.

Tegemist on laste mõõdupuuga, millel on kaunis ja omanäoline visuaal ja mida on võimalik kliendile pakiautomaadiga saata.

Vestlusringis olid toote arendajad Elvo ja Merit (Kaisukubu.ee), TSENTRI poolt küsitles Hille Lillemägi. TSENTRI-poolne projektijuht oli Ants Hindrek Tiido.

Miks otsisite abi TSENTRIST?

Elvo: Õppisin ise Võrumaa Kutsehariduskeskuses puidutoodete tehnoloogiat ja TSENTRISSE pöördumine tundus loogiline samm. Ma teadsin, et EAS pakub inno-osaku toetust ja sain Antsu käest info, et ka TSENTER on inno-osaku teenusepakkuja.

Kuidas toimus toote arendus?

Arendus toimus pikalt, kokku valmistati 4 prototüüpi. Mõõdupuu pikkus oli 120 cm ja eesmärgiks oli, et toode mahuks pakiautomaati. Seega oli vaja otsida sobivat kinnitust, et oleks lihtne kokku panna ja seinale kinnitada ning ka odav toota.

Elvo: „Tegime 3 esimest prototüüpi ja leidsime, et kõige parem on kõige lihtsam kinnitusvariant, kuigi algul katsetasime keerulisemaid. Alustasime materjalide valikust: vineer, MDF, spoonitud variant. Kaalusime, kas pilt trükkida otse spoonile või värvi peale.“

Millised on soovitused teistele tootjatele?

Elvo: „Protsess venis erinevatel põhjustel liiga pikaks (koroona, partnerite probleemid). Aga eelkõige on oluline, et endal oleks aega ja tahtmist asjaga tegelda. Lõpplahendusega oleme rahul – ju see siis pidi minema nii kaua.“

Jaga postitust:
Tsenter