TSENTER hakkab virtuaalreaalsuse abil ettevõtjaid koolitama

Avaldatud: 24. oktoober, 2023

TSENTER on asunud ettevõtjate koolitamisel innovaatilisi meetmeid rakendama: sel nädalal jõudsid Väimelasse Meta Quest 3 VR prillid, millele hakatakse välja töötama eksperimentaalset koolitusprogrammi.

Eelmainitud prillid on hetkel Eestis ja ka Euroopas ühed esimestest ning tavakliendid peavad oma kogemust veel pisut ootama.

Esimeste katsetuste põhjal võib öelda, et Meta on teinud tehnoloogilise sammu edasi – see oli prillide hankimisel otsustavaks faktoriks. Kasutaja saab kogeda mõlema silmaga 2K pilti, mis viib taju kergemini uude maailma.

Ka liitreaalsus, mis saab just nende prillide abil koolituse väljatöötamisel üheks TSENTRI fookuspunktiks, on hea resolutsiooni tõttu paremini võimalik. Testimise tulemusena võib väita, et Meta on teinud VR prillinduses kõva avalduse ja nüüd jääb üle oodata, millega vastavad konkurendid, kellest nii mõnigi on kohe-kohe oma variantidega turule tulemas.

Tavakasutajale on tulevikus umbes 500 ja 700 euro vahele jääv hind ja selle raha eest saadav võimekus kindlasti ahvatlevaks variandiks, et tutvuda VR-maailmaga ja miks mitte võimaluseks ka ettevõtetele muutmaks tüütumaid väljaõppe küsimusi mängulisemaks.

TSENTER soetas VR-prillid Eesti EL välisriigi programmi abil.

Riho Tiivel, riho@tsenter.ee

Lisainfo: Lauri Semevsky, 529 4166 lauri@tsenter.ee

Fotod: Tauno Erik, tauno@tsenter.ee

 

Jaga postitust:
Tsenter