TSENTER katsetas puidulasuuri ja pärlmuttervärvi vastupidavust välitingimustes

Avaldatud: 22. september, 2021

Tahad naabrimehest erineda? Värvi maja läikiva puidulasuuri või sootuks pärlmuttervärviga

Koostöös Tikkurila AS´iga katsetati TSENTRIS Valtti Plus Kesto ja Valtti Arctic seeria tooteid. Nendest esimese puhul on tegu väga vastupidava akrülaat-sideaine baasil UV-kaitseainega puidulasuuriga välitingimustesse. Aine moodustab puitu kaitsva poolmati vetthülgava pinna. Loomulikult kaitseb aine puitu ka ilmastikust tingitud niiskuse ja päikesekiirguse mõjude eest.

TSENTRIS katsetasime selle toote Super Color värvikaardi tooteid, mis mille tulemusel tekib intensiivne ja poolläbipaistev pind, mis toonitab puidu tekstuurset pinda.

Valtti Arctic seeria puhul on tegu välitingimustesse mõeldud loodusliku õli baasil veepõhise pärlmutter-puidulasuuriga. Toode rõhutab puidu looduslikku ilu, kattes selle justkui õrna jäätunud pinnaga. Huvitava lisana tuleks ka mainida, et ükski Arctic seeria pakend ei ole samasugune, kuna etiketimaterjalina on kasutatud puiduspooni.

Sisetingimustes sobib kasutamiseks Supi Arctic seeria.

TSENTRIS katsetasime kahte Arctic toodet: 5129 Alta ja 5120 Ivalo, ning Valtti Plus Kesto puhul Super Color  toone 5161 Juuri ja 5156 Pihla.

Tule TSENTRISSE ja vaata kuidas need tooted meil välitingimustes vastu peavad.

Randi Sepping, randi@tsenter.ee

https://tikkurila.ee

Jaga postitust:
Tsenter