Puidu kompetentsikeskus TSENTER on läbinud põhjaliku uuenduskuuri, mille käigus värskendati nii keskuse nime, visuaalset identiteeti kui ka kodulehte.
Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus TSENTER loodi 2012. aastal eesmärgiga keskenduda puidu väärtuse tõstmisele ja pakkuda kaasaegset oskusteavet, et luua tingimused ettevõtete innovatsiooniks ja rahvusvahelise konkurentsivõime kasvuks.
Tänasel päeval pakub TSENTER ettevõtetele teenuseid alates tootearendusest ja tootmislahendustest kuni mitmesuguste teenustöödeni. Kahe uue programmi raames saab ettevõte arendada nii uusi tooteid, parendada juba olemasolevaid ja leida ka viise kuidas oma tootmist automatiseerida või robotiseerida. Muuhulgas saab TSENTRIST tellida ettevõtte vajadustele vastavaid koolitusi ja kasutada fotostuudiot.
„TSENTRI põhifookus on alati olnud oma võrgustiku tundmine, ettevõtete vajaduste kaardistamine, paindlikkus ja personaalsus,“ tutvustab TSENTRIT arendusjuht Jörgen Dobris.
Alates septembrist räägime puidu kompetentsikeskusest TSENTER. “Pikaajalised kliendid teavad meid ammu kui puidu kompetentsikeskust – see on suupärane ja ühtlasi ka kiirelt mõistetav nimi, mis on inimestele meelde jäänud, ja et visuaalne pool oli muutumas, siis otsustasime ka nime lühendamise korraga ära teha,” lisas Dobris.
“Eestis polnud puidu kompetentsikeskust, selles mõttes oli meil nime lihtne valida. Lisaks loome uue nimelaiendiga endale võimaluse tulevikus „kastist välja mõelda“ ja tegevusvaldkonda laiendada,” sõnas TSENTRI turundusjuht Kadri Võsu.
Klientidel on avaliku sektori osas samasugused ootused nagu erasektoris – teenused peavad olema kasutajakesksed ja kaasaegsed. Samuti tuleb mõelda eesootavatele projektidele.
Turundusjuhi sõnul oli senine visuaalne identiteet ja koduleht oma eesmärgi kenasti täitnud, kuid vajas hädasti värskendust. Aastate jooksul kodulehele kogunenud teave vajas korrastamist ning uue projekti raames tekkinud teenuste fookus uuesti sättimist.
Uus koduleht on kasutajasõbralikum ja intuitiivsem, pakkudes külastajatele sujuvamat ja meeldivamat kogemust. “Oleme investeerinud palju aega ja ressursse, et luua koduleht, mis vastaks meie klientide ootustele ja vajadustele,” lisas Võsu. Koduleht on nüüd mobiilisõbralik ja sisaldab mitmeid uusi funktsioone, mis teevad info leidmise lihtsamaks.
Värskelt valminud kodulehel on suur roll ka oskusteabe jagamisel. Oskusteabe lehelt leiad puiduterminoloogia sõnastiku, furnituurikalkulaatori ja tulevikus ka oskusteabe andmebaasi.
Puiduterminoloogia sõnastiku aluseks on Tallinna Tehnikaülikooli koostatud õppematerjal. Sõnastikus on terminid 5 keeles koos eestikeelse seletusega ning head tagasisidet on saadud nii ettevõtjatelt kui õpilastelt, kes kasutavad seda eelkõige erialaste materjalide tõlkimisel.
Furnituuri sobivuskalkulaator on konstruktori tööriist, mis aitab leida parima lahenduse korpusmööbli detailide ühendamiseks, arvestades seejuures konstruktsioonilisi nõudmisi ja tootmise tehnilist võimekust. „Hetkel on tegemist demoversiooniga, mille eesmärk on testida võimalikke tõrkeid ja leida parim lahendus rakenduse edaspidiseks arenduseks. Me näeme selles rakenduses suurt potentsiaali nii furnituuri tootjate, mööbli konstruktor-tehnoloogidel kui ka haridusvaldkonnas kasutamiseks,“ rääkis TSENTRI arendusjuht Ants Tiido.
Oskusteabe andmebaasi saab olema koondatud puidu ja mööbli valdkonnaga seotud teave puidu ja puitmaterjalide töötlemise, mööbli tootmise ning tööstuse parimate praktikate kohta. “Meie eesmärk on luua tööriist ettevõtjatele, eriala spetsialistidele ja valdkonna õpetajatele, kes soovivad täiendada oma teadmisi,” kirjeldas Võsu. Andmebaasist leiad tulevikus teadusartikleid, tehnilisi juhendeid, koolitus- ja lugemismaterjale, mis aitavad omandada ja täiendada valdkonna teadmisi ja oskusi.
Tegevus viidi läbi Võrumaa Haridus- ja Tehnoloogiakeskuse Puidu kompetentsikeskus TSENTER Euroopa Liidu kaasrahastusel projekti „Kagu-Eesti ettevõtluse ökosüsteemi arendamine“ raames. Loe projektist lähemalt.