Ettevõtted saavad eakate voodit tootma hakata

Avaldatud: 28. detsember, 2021

Võrumaa Kutsehariduskeskuse kompetentsikeskus TSENTER töötas 2020. aasta kevadel välja spetsiaalselt eakatele kasutamiseks sobiva voodi. Loe täpsemalt: Eakate voodi kogemuslood – Voodi on kena, raadio ja valgus on hästi kättesaadavad . TSENTER on selle tootearenduse lõpetanud ja tootmisettevõttel on vabad käed toode enda võimaluste ja tehniliste lahenduste järgi kohandada ning tootma hakata. 

Ettevõtja küsib

 • Kas voodi arendamisel tehti ka tugevusarvutusi, mille järgi määrati voodi mõõdud, kõrgus? 
   
  Soovitused voodi mõõtudeks saime lähetülesande sisendina Koeru Hooldekeskuse poolt. Samuti lähtusime Poznani ülikooli poolt välja töötatud juhendist  “Guidelines for Furniture Manufacturers” https://baltsenior.com/library?id=f52d337e-7d08-458f-b6a2-5d68e51e4049  Spetsiaalseid tugevusarvutusi ei teinud, lähtuvalt kogemusest valisime materjaliks 30mm lamineeritud vineeri, millel on piisav tugevusvaru ja stabiilsus. 
 • Millest lähtuti viimistlusmaterjalide valikul, et olla kindel nende vastupidavuses deso- ja puhastusainetele? Milliseid vahendeid kasutati?  
   
  Kõiki pindasid katab laminaat, va riiulite ja laua tasapinnad ning sahtlite esiküljed, mis on kaetud mööblilinoleumiga. Linoleumi liimisime tootetele ise. Pindadeks kasutatud materjalid on vastupidavad puhastusainetele, vastavalt tootja poolt antud materjali spetsifikatsioonile. 
  Kuidas lahendati tootele sobivate metallosade valmistamine?   
 • Konsoollaua metallkonstruktsioon on tervikuna sisse ostetud Equa OÜ-lt. Milliseid tooteid kasutati lisafuktsioonideks? 
   
  Lisafunktsioonid on raadio, lugemisvalgusti, USB-laadija ning liikumisanduriga öövalgusti voodi serva all.  
  Raadio on lahendatud konkreetse toote põhjal (https://www.photopoint.ee/en/audio/1554457-energy-sistem-radio-fabric-box-navy), teised lahendused on nö geneerilised ja võimalik lahendada kaubandusvõrgus parasjagu saadaval olevate toodete põhjal. 
 • Voodi rataste spetsifikatsioon, millised osutusid sobivaks? Kuidas on lahendatud rataste paigaldus, kas need on juba algselt lisatud voodi jalgade külge? 
   
  Voodi ratastena on kasutatud Blickle kergeveo ratast (https://www.blickle.ee/toode/LRA-TPA-75G-FI-65510).  Rattad kinnituvad voodi otste külge M10 kuuskantkruvidega. 
 • Kuidas on lahendatud toote lisafunktsioonide puhul elektriühendused? 
   
  Voodil on üks voolujuhe ning ühendused erinevate lisafunktsioonide jaoks on lahendatud lokaalselt. 
 • Milline on voodi kaal, ilma madratsita? 
   
  Voodi kaal on ca 80kg. 
 • Kui suured on toote detailid, kuidas on kõige mugavam pakendada ja transportida? 
   
  Kõige pikem detail on voodi külg (2 meetrit) ning kõige laiem detail on voodi peats (0,9 m). Prototüüpe transportisime kokkupanduna. 
 • Kuidas ja kas toote edasiarendamine jätkub, millele võiks veel tähelepanu pöörata, näiteks tootmise huvi korral? 
   
  TSENTER on selle tootearenduse lõpetanud. Huvitatud tootmisettevõttel on vabad käed toode enda võimaluste ja tehniliste lahenduste järgi kohandada ja tootmist alustada. Lisainfo tsenter@tsenter.ee

Vt ka varasemaid artikleid ja  videoid samal teemal:

Video: valmis eakatele inimestele mõeldud voodi prototüüp – TSENTER

Vanakeste voodi kogemuslugu – TSENTER

Autor: Astrid Org

Jaga postitust:
Tsenter